Прва седница Еко-одбора у школској 2023/2024. години

У уторак, 3.октобра, одржана је прва седница Еко-одбора у школској 2023/2024. години.
Присутни су размотрили и усвојили План рада Еко-школе. Као и сваке године, предвиђена је сарадња са разним релевантним институцијама, удружењима и организацијама, обележавање важних еколошких датума, тематских дана, расписивање ликовних и литерарних конкурса. Координаторке Еко-школе Снежана Тучић и мр Зорица Милосављевић упознале су присутне са тиме да су присуствовале састанку екошколских координатора и да ће се током ове школске године реализовати и неки еколошки пројекти. На седници је представљен и еко-кодекс који је и усвојен. Током септембра обележени су Дан чистих планина и Дан пешачења разним занимљивим активностима. Овогодишња тема Еко-школе су Климатске промене.