" Деца- деци"

У оквиру Пројекта "Образовање за права детета" који се у нашој школи реализује од марта 2019. године  реализована је студијска посета "деца-деци", у којој је учествовало  8 ученика наше школе, предвођених школским координатором на пројекту, наставницом српског језика Јагодом Јеремић.  Ученици су посетили своје вршњаке  у  Првој основној школи  у  Ужицу. Током посете сазнали су како функционише Ученички парламент у овој школи,  учествовали у Кахо т квизу знања о правима детета,  обишли простор школе и реализовали вршњачку радионицу о толеранцији и дискриминацији. Посета с езавршила малом уличном акцијом у којој су анкетирали пролазнике у вези са Конвенцијом о правима детета, важним међународним датумима. Циљ посете је размена искустава кроз вршњачко учење о овој важној теми. Пројекат се реализује уз подршку Песталоци дечије фондације и Ужичког центра за права детета.