Песталоци дечије село

Јуче је почела интеркултурална размена за осморо ученика наше школе, који бораве у Песталоци дечијем селу у Трогену, у Швајцарској, у пратњи наставнице Јагоде Јеремић Љубојевић. У питању су ученици и ученице седмог и осмог разреда. Ово студијско путовање организује Ужички центар за права детета из Ужица уз подршку Песталоци дечије фондације из Швајцарске. Програм је подржало Министарство просвете.
Ученици бораве заједно са својим вршњацима из ужичких основних школа и имаће прилику да, на различитим курсевима и радионицама, уче о правима детета, различитостима, комуникацији, толеранцији, ненасиљу и сличним темама.
По повратку у школу, Давид, Нера, Вања, Наталија, Михаило, Вукашин, Марија и Стефан пренеће стечена знања својим вршњацима.