Вечерас је одржан први јавни час којим је обележен Дан сећања на жртве холокауста, геноцида и других жртава фашизма у Другом светском рату. Час су реализовали ученици Прве основне школе краља Петра другог из Ужица и ученици наше школе. Овог пута домаћин је била Прва основна школа. Кроз историјску презентацију ученице из Ужица - Милица, Нора и Јелица упознале су присутне са дешавањима из наведеног периода. Ученици наше школе: Стефан, Јована, Вања, Михаило, Марија и Милош прочитали су одломке и казивали стихове са овом тематиком. Ученици су се припремали уз подршку наставнице историје Слађане Кузељевић, која је и иницирала сарадњу двеју школа, и Јагоде Јеремић Љубојевић, наставнице српског језика и књижевности. Часу су присуствовали наставници обе школе, као и ученици Прве основне школе. Још једно историјско-књижевно дружење планирано је за понедељак, 22.априлa, у Чајетини.