Обележавање Дана планете Земље у школи на Златибору

У млађим разредима, од 1. до 4. разреда је одржана радионица о очувању наше планете. Учествовали су еколози старијих разреда, 7. и 8. разреда, као и наши гости који такође учествују у очувању планете : КЈП Златибор Чајетина и ЈКП Водовод Златибор. Ученици 1. и 2. разреда и ученици 3. и 4. разреда су се такмичили у правилној селекцији отпада. Победници су добили занимљиве награде од наших гостију.
" Ако желиш да промениш свет, крени од себе."
Конфучије

Данашње дружење са ученицима ОШ „Димитрије Туцовић“ на Златибору и у Чајетини поводом обележавања Дана планете земље само је део активности које организујемо са децом школског узраста.
С обзиром да смо у претходном периоду, у овој али и у протеклој школској години, организовали низ часова са тематиком селекције отпада, одлучили смо да њихово знање проверимо кроз занимљиво такмичење. Задатак учесника био је да што брже, али и што тачније разврстају отпад и тако покажу да су ову тему добро савладали.
Док је једна група ученика учествовала у такмичењу, други су имали прилику да уз занимљиву презентацију сазнају нешто више о штетном утицају пластике на животну средину.
Обележавању Дана планете земље придружили су се и представници ЈКП „Водовод Златибор“ , који су младима указали да је вода важан природни ресурс који посебно треба да штитимо.