Обележавање светског Дана здраве хране

Организација Уједињених нација за храну и пољопривреду – ФАО, установила је овај датум 1981. године као Светски дан здраве хране, у циљу подизања свести о стварању света без гладних.
У нашој школи се сваке године на овај датум промовише значај правилне исхране. У Чајетини су на часовима биологије у 5 и 6 разреду, као и на часу Еколошке секције ученици донели воће и поврће. Кроз разговор са наставницом биологије, мр Зорицом Милосављевић научили су шта садржи здрава храна и како се правилно хранити. Приказана је и презентација са воћем и поврћем и њиховом значају у исхрани. Чланови Еколошке секције 8 разреда су са децом са сметњама из ,,Зрачка" и запосленима из Црвеног крста реализовали заједничку радионицу у просторијама Дневног боравка, на тему здрве хране. Деца ,,Зрачка " су са ученицима 6-2 одељења реализовали радионицу и урадили плакат који су изложили у холу школе.