Друга седница Еко-одбора

Друга седница Еко-одбора одржана је у уторак, 14.новембра. Представљене су активности реализоване у првом тромесечју. Додељене су награде ученицима који су освојили места на ликовном и литерарном конкурсу расписаном поводом Светског дана ваздуха, који је 3.11. обележен као тематски дан. Истакнуто је да је на ликовни конкурс пристигло 95 радова, а ученици су имали и инспирацију на литерарном конкурсу. Награде за 14 награђених ученика обезбедило је УГ "Златиборски круг" из Чајетине. Циљ конкурса је постигнут-ученици су освешћени у вези са спречавањем загађења ваздуха, али и спремни да и даље уче. На литерарном конкурсу у старијим разредима награђени су: Вања Филиповић, Настја Мудринић, Тара Ракић, Јована Кузељевић; у млађем узрасту: Вукан Дамњановић, Мина Радишић и Борис Броћета. На ликовном конкурсу у млађим разредима Филип Јовашевић и Петар Мурић, Вукан Дамњановић, Јулија Луковић; старији узраст: Јована Кузељевић, Наталија Лакетић и Ноа Коцић. Сви остали ученици, као и њихови наставници и учитељи, добили су захвалнице.
На седници су представљени и пројекти који ће се реализовати у наредном периоду: Опасуљи се, Управљање ризиком у сектору воде, санитације и микропластике у региону Балкана, Караван за климу и Карбонски отисак.